sobota 3. srpna 2013

Z KRNOVA DO LINHARTOVY PO NOVÉ TRASE

Z Krnova-Chomýže museli cyklisté do Krásných Louček překonat na dvou místech frekventovanou hlavní silnici a dále na Linhartovy pak vedla cesta po nezpevněné polní cestě. Po vykoupení pozemku v Chomýži a souhlasu soukromých vlastníku polí mezi Krásnými Loučkami a Linhartovy realizovala úpravu tohoto úseku společnost Silnice Morava.

   Z Krnova-Chomýže směrem na Krásné Loučky byla vybudovaná nová asfaltová cyklostezka, na kterou navazuje stávající vedlejší asfaltová komunikace. Dále trasa nepokračuje přes koleje k restauraci "U Kvasničků", ale pokračuje po nové lávce přes Kobylí potok, za kterým najdete i nové odpočívadlo. Po nové asfaltové cyklostezce vede trasa dále kolem fotbalového hřiště v Krásných Loučkách, za kterým již po stávající trase pokračuje mezi poli do Linhartovy. Nezpevněnou polní cestu zde vystřídala asfaltová cyklostezka. 

Protože do projektu, s nímž město Krnov žádalo o evropskou dotaci, nemohly být zahrnuty některé stávající úseky komunikací, které jsou v současnosti v horším stavu, rozhodlo se vedení města Krnova na základě revize některé z nich ještě letos opravit na náklady města. Po úpravě cesty při vjezdu do Linhartovy a úpravě stávající cesty před Krásnými Loučkami přijde na řadu ještě úprava části mezi koncem Chomýže, od ulice K Ostrůvku až po napojení na novou cyklostezku. 

 „Původně měla být cyklostezka v provozu už v červenci, ale stavba se protáhla. Za zdržení mohou dlouhodobé červnové deště, které promáčely podloží. Firma pak musela minimálně 14 dnů čekat na jeho vysoušení,“ řekl vedoucí investičního oddělení Městského úřadu v Krnově Georgios Bazakas. 

Nově rekonstruovaná trasa má tři kilometry a je součástí cyklotrasy č.55, Slezské magistrály.

Mapa této části cyklotrasy. Červená stopa - nová trasa, modrá stopa - původní trasa
začátek stezky Krnov-Chomýž

cesta na Krásné Loučky

nová část stezky přes Kobylí potok

odpočívadlo v Krásných Loučkách

cesta podél fotbalového hřiště

polní cestu vystřídala asfaltová komunikace

cesta mezi polemi do Linhartovy

začátek obce Linhartovy

Žádné komentáře:

Okomentovat