sobota 27. července 2013

BALNEOPARK V JESENÍKU

Pokud máte cestu ve směru do Jeseníku, určitě si zajeďte po cestě zrelaxovat do místního balneoparku. 

Na začátku musíte vystoupat po silnici směrem k lázním a od informačního střediska se poté vydáte podél tenisových kurtů do kopce.Balneopark leží na kopci nad IC a je koncipován jako "vodní zahrada", kterou prochází potok s vybudovanou soustavou zastavení sloužících k hydroterapii a relaxaci.

Najdete v něm Priessnitzovy přírodní lázně horních a dolních končetin, Prieznitzovu koupel nohou s akupresurou, Priessnitzovu lavičku, střiky, sprchu či terasy pro odpočinek i cvičení. 

Svým pojetím navazuje na tradiční vodoléčebnou metodou Vincenze Priessnitze. Studenou vodou, sluncem, pohybem a úpravou životosprávy vracíme lidem zdraví i dnes. 


Odpočinout a nabrat nové síly zde můžete zcela zdarma.
Balneopark najdete zde: mapy.cz/...

Bazének s výškou hladiny 20 cm, jehož dno je vyskládáno z oblásků různých frakcí. Při chůzi po oblázcích dochází k masáži plosek nohou.

Bazének s výškou hladiny 60 cm pro koupel dolních končetin a dvě žulové vany pro koupel horních končetin. V bazénku pro dolní končetiny se aplikuje chůze čapím pochodem. Při lázni horních končetin se ponoří paže do žulových van.

Žádné komentáře:

Okomentovat