pátek 1. února 2013

ÚPRAVA TRASY KRNOV-CHOMÝŽ - KRÁSNÉ LOUČKY

Pro zvýšení komfortu cyklistů bude v letošním roce město Krnov pokračovat v budování
cyklotras. Nejpozději v říjnu uvede do provozu nový dvoukilometrový úsek na trase Chomýž - Krásné Loučky. Jedná se o úsek, který je součástí cyklotrasy č.55, Slezské magistrály.


„Cyklotrasa naváže na již vyznačené úseky od Města Albrechtic do obce Linhartovy a mezi Chomýží a Krnovem. Kromě stavebních úprav komunikací dojde k úpravě koryta Kobylího potoka, k vegetačním úpravám pro začlenění stavby do území, bude vybudována lávka přes Kobylí potok a odpočívka u fotbalového hřiště v Krásných Loučkách. Úpravami projde dopravní značení a částečně i povrchy stávající asfaltové komunikace,“ uvádí vedoucí investičního oddělení Georgios Bazakas. 
Předpokládané náklady na stavbu jsou odhadované na pět milionů korun. V současné době je vyhlášené výběrové řízení na zhotovitele stavby, jeho vítěz by měl začít stavět v dubnu.
Příprava na stavbu úseku cyklotrasy č. 55 z Krnova-Chomýže do Krásných Louček trvala
řadu let. Zcelování pozemků komplikovaly problematické vlastnické vztahy, posléze se město několikrát snažilo získat na stavbu dotaci z Evropské unie. To se nakonec podařilo. Uspělo v Regionálním operačním programu Moravskoslezsko, který výstavbu cyklotrasy podpoří dotací ve výši 2,8 milionu korun.


Článek o již hotové cyklostezce: http://slezskamagistrala.blogspot.cz/...

Žádné komentáře:

Okomentovat