středa 24. října 2012

SLEZSKÁ MAGISTRÁLA OZNAČENÁ TAKÉ JIŽ V KRNOVĚ


Dobrý den!
Zdravím cykloturisty a posílám následující vysvětlení.
Klub českých turistů se v MS kraji stará o revize a doznačování tras (ty číselné, nikoliv písmenkové a s logem, jako např. v Ostravě nebo nějaké okruhy), tudíž vítáme každý námět i připomínky.
KČT se ale obvykle nestará o  rozvoj cyklotras a stezek a to je případ nově vybudovaných úseků trasy 55 v úseku Kravaře – Opava – Krnov. Tyto práce většinou koordinoval magistrát v Opavě.  


Při naší revizi v květnu 2012 jsme s hrůzou zjistili, že nová trasa (podél hranice, v příloze vyznačena červeně) je sice příjemná, ale velice špatně vyznačená. Nemluvím už ani o křížení a návaznosti na další cyklotrasy. Nikdo nás v průběhu projektování nebo výstavby neoslovil.  Na naši revizní zprávu a požadavky na doznačení nám nikdo z Opavy neodpověděl…
Nastala ovšem situace, kdy v úseku Krnov – Úvalno (Branice) najednou byly trasy č. 55 dvě! Ta nová podél hranic a ta stará kolem Cvilína. Museli jsme tedy z vlastních financí (na údržbu) objednat nové značení a toto provést za ziskové stavební firmy a město Opavu.
Naprosto nezávazně na Vaši připomínku byli včera naši značkaři na Krnovsku, provedli částečné doznačení  „nové“ trasy 55 (která v mnohých úsecích není značena skoro vůbec)  a také přečíslování starého úseku kolem Cvilína na Úvalno, kde jsme původní trasu 55 změnili na 6166 (v mapce zeleně), která je tedy nově prodloužena.
V úseku pod Cvilínem opravdu někdo ukradnul celé sloupky i se značením, toto jsme již nahradili…
Protože nás stavební firmy a obecní úřady neberou vůbec vážně, máme záměr intervenovat na Krajském úřadu MSK, aby se v budoucnu ustavil post cyklokoordinátora v kraji (mnohé jiné kraje ho mají), který by takovéto problémy a nové cyklostezky koordinoval,  protože toto není zdaleka první případ.

Budu rád i za další připomínky a postřehy!

Zdraví

Ing. Rostislav Kašovský
člen Předsednictva KČT
cyklorevizor KČT v MS kraji

Žádné komentáře:

Okomentovat